klikněte k zoomování
loading...
Nenašli jsme žádné výsledky
zvětšit
Zobrazit Základní mapa Satelitní Hybridní Terénní Má pozice Celá obrazovka Předchozí Další
Vyhledávání nemovitostí
Vaše výsledky vyhledávání

Výkup nemovitostí

Vloženo Alena Vacínová v 8.1.2019
0
  • Výkupy bytů a dalších  nemovitostí – tento způsob prodeje je  vhodný pro ty  klienty, kteří  nechtějí a nebo nemohou buď z časových důvodů, nebo řeší životně důležité situace- koupě jiné nemovitosti, rozchod s partnerem, exekuce apod. a  nemají čas nebo nemohou prodávat svůj byt , popř. jinou nemovitost klasickým  způsobem -prodejem.
  • V současné době  se časový horizont  prodeje nemovitosti  – bytů pohybuje  cca. tři až  šesti měsíců.  Ostatní nemovitosti jako rod. domy, chalupy, pozemky apod, záleží u těchto nemovitostí na více aspektech se může pohybovat  doba prodeje od 3 měsíců až 1 rok. Proto někteří zájemci preferují raději cestu  výkupu své  nemovitosti, kdy tento způsob  prodeje je pro mnohé klienty rychlejší a  v danou chvíli nejrychlejším řešením životní situace, ve které se ocitli.
  •  V tomto případě  cena vykupovaného bytu či další  nemovitosti vychází z tržní  hodnoty – ceny v místě a čase obvyklé  a je nutné,aby kvalifikovaný realitní makléř   ocenil   celkový technický stav  a umístění dané nemovitosti. Klient byl měl být srozuměn s tím, že cena  na výkup bude  nižší oproti ceně tržní a obvykle se pohybuje  ve výši 50% až 80% z tržní hodnoty.
  •  Mnoho klientů  po stanovení takovéto výkupní ceny, se domnívají, že je cena nízká, avšak je potřeba si uvědomit, že  realitní společnost, která nemovitost vykoupí, a následně ji zase bude prodávat, má za povinnost znovu odvést daň z nabytí nemovitých věcí, daň z příjmů a pokud je plátcem tak  i DPH, musí su započítat své náklady  spojené s následným prodejem (  inzerce , náklady na měsíční poplatky a zálohy na služby tzv. nájem (např. u bytů) apod..
  • Kvalifikovaný  makléř naší společnosti  si s Vámi sjedná schůzku,projedná a probere diskrétně Vaší životní situaci, ve které se nacházíte a doporučí Vám nejvhodnější způsob prodeje Vašeho bytu nebo jiné nemovitosti. Případně Vám nabídne alternativní řešení, tj. poskytnutí zálohy na kupní cenu před samotným zahájením prodeje.

Porovnání nemovitostí